Deneme title

Matematik

Anasayfa Matematik

Matematik

Özellikle de ilköğretim sonrası liseye giriş sınavı ve lise sonrası üniversiteye giriş sınavında matematiğin büyük bir önemi vardır. Çünkü elde edilecek yerleştirme puanında rakiplere fark atmak için matematikten net çıkarmak gerekiyor. Nitekim öğrencilerin pek çoğu sözelde bir şekilde başarı gösterirken, matematikte başarı göstermek ise görece daha zorlu olmaktadır. Bu aşamada matematikte iyi bir net çıkaran öğrencinin iyi bir puan elde etmesi de mümkün olacağından istediği liseyi tercih etmesi ve okumak istediği yüksek öğretim programına yerleşmesi mümkün olacaktır.

Sınavlarda Daha Fazla Matematik Sorusu Yapmak Sınavlarda matematik sorularını çözmek zor değil ancak öncesinde iyi bir hazırlık yapmış olmak gerekiyor. Bu aşamada sizlere sunabileceğimiz başlıca öneriler;

  • Sınavda sorumlu olduğunuz konuları sıralandırın

  • Her bir konuyu sırasıyla öğrenin ve örnek sorular çözün

  • Öğrendiğiniz konular ile ilgili sürekli tekrar soru örnekleri çözün

  • Sınava 2-3 ay kadar deneme sınavlarını haftalık olarak çözmeye başlayın ve bu deneme sınavlarından elde ettiğiniz sonuçlar doğrultusunda eksikliklerinize ve hatalarınıza yoğunlaşın

  • Eğer matematik temeliniz zayıf ise öncelikli olarak temel matematik konularını öğrenmekle başlayın

Tüm bu kriterleri dikkate aldığınız zaman sınavda iyi bir net başarısı elde etmeniz de mümkün olacaktır.

Matematik Özel Dersi ile Sınavlara Hazırlanmak

Matematik sınavında iyi bir başarı elde etmek için özel ders almak en iyi seçeneklerden birisidir. Çünkü özel ders alarak, öğretmenin sınav için öğrenciyi en iyi bir şekilde eğitmesi mümkün olmaktadır. Özellikle de öğrencinin mevcut seviyesi doğrultusunda hazırlanacak sınava çalışma programı aksaksız bir şekilde uygulandığı taktirde sınav zamanında öğrenci motivasyonu yüksek bir şekilde sınava dahil olacak ve iyi bir başarı elde edecektir. Bu bağlamda sizlere alanında uzman öğretmen kadrosu ile hizmet vermeye hazırız. Oldukça uygun fiyatlar dahilinde sınavlara hazırlık ya da genel matematik özel dersi vermekteyiz.

Matematik sınavlarında yüksek not almanın temelinde motivasyon yatmaktadır ve bizler çalışmalarımızı en net, anlaşılır bir şekilde sürdürerek öğrencilerimizin tüm konuları anlamasını sağlıyoruz. Bu sayede motivasyonu yüksek olan öğrencilerimiz sınava daha da istekli bir şekilde çalışıyorlar ve böylelikle iyi bir başarı elde ediyorlar. Daha fazla bilgi ve uygun fiyat teklifimiz için lütfen iletişime geçiniz.